0800330251

Основні події тижня, що минає (16.08.21 - 20.08.21)

Україна

  • Попередня оцінка ВВП України за другий квартал (5,4% до аналогічного періоду минулого року) була набагато нижчою, ніж очікування (7,3%) і не компенсувала падіння ВВП (-11,4%) у другому кварталі минулого року. Це досить неприємна новина, яка вказує, що економіка України недостатньо відновлюється після кризи.
  • Мінфін провів один з найгірших аукціонів з продажу ОВДП у минулий вівторок, продавши облігацій всього на 0,79 млрд. гривень. Однак це не вплинуло на здатність оплатити за раніше випущеними облігаціями 3,5 млрд. гривень в середу. Той факт, що з цієї суми 2,5 млрд. гривень було виплачено за облігаціями у портфелі НБУ, спростило їхнє обслуговування.
  • Незважаючи на явний тренд зміцнення гривні під впливом сезонних податкових платежів, курс гривня/долар несподівано виріс в понеділок, але тільки через агресивну покупку Нацбанком у резерви. У той же час, це був сигнал ринку про можливе закінчення тенденції зміцнення валюти, що стабілізувало ринок у другій половині тижня.

Глобальні ринки

  • Долар різко зміцнився до євро в середині тижня під впливом досить оптимістичних даних з промвиробництва США, де зростання перевершило прогнози аналітиків, а також на тлі публікації підсумків засідання ФРС США.
  • Зростання інфляції в єврозоні за липень з 1,9% до 2,2% активізувало продаж євро інвесторами і вкладення в більш стабільну, на їхню думку, валюту - долар США, що підтримало зміцнення долара до євро на минулому тижні.